Se apropie 1 martie cu pasi repezi si speram noi ca in curand vom vedea si „iarba verde de acasa”, cum spunea un cantec frumos. Anul trecut, am sarbatorit primavara prin plantarea bradutilor la Gura Raului, judetul Sibiu.
Anul acesta ne-ar placea sa revenim acolo si sa vedem rezultatele muncii noastre dar si sa continuam ceea ce am inceput. A fost frumos, am sadit un pomisor, doi, trei, ne-am bucurat de aer curat si ne-am rafatat cu paine ardeleneasca coapta in carbuni, cu ceapa verde si branza de la ea de-acasa.

Leave A Comment